Rodzaje łodzi aluminiowych


Categories :
Aluminiowe łodzie rybackie często mają bardzo prostą konstrukcję z nitowanymi lub spawanymi ławkami i kadłubami. Łodzie te są zwykle napędzane silnikami zaburtowymi i mają opcje sterownicy i zdalnego sterowania. Istnieją cztery główne typy aluminiowych łodzi rybackich:

Głębokie łodzie V to najpopularniejszy wybór aluminiowych łodzi rybackich dzięki wyjątkowo szerokiemu dnu i głęboko spawanemu kadłubowi, który zapewnia płynną jazdę i stabilność na dużych falach i wzburzonych wodach.

Łodzie Jon to łodzie rybackie z prawie lub całkowicie płaskim dnem, umożliwiające żeglugę po ekstremalnie płytkich, ale spokojnych wodach.
Łodzie basowe wyposażone są w obrotowe krzesła zapewniające wędkarzowi wygodę i większy zasięg łowienia, pojemniki do przechowywania sprzętu wędkarskiego i żywe studnie do utrzymywania złowionych ryb przy życiu w wodzie obiegowej. Są one napędzane silnikami zaburtowymi i do trolingu.

Łodzie wielogatunkowe występują w wielu formach, ale są ogólnie opisywane jako wszechstronne, wszechstronne łodzie rybackie z kadłubami pół-V, które z łatwością dostosowują się od jeziora do wody morskiej.

Łodzie rybackie to nie jedyne łodzie aluminiowe dostępne na rynku; Pontony, holowniki i holowniki oraz łodzie profesjonalne i serwisowe, takie jak jednostki wojskowe, użytkowe, robocze i patrolowe, również często są wykonane z aluminium.